TA BAΣΙΛΟΒΔΟΜΑΔΑ 8 – 20 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

TA BAΣΙΛΟΒΔΟΜΑΔΑ είναι ένας νέος τρόπος τα τμήματα του ΜΠ να κόβουν βασιλόπιτα μέσα στα μαθήματά τους στην ώρα τους ανά ημέρα, ώστε όλοι οι μαθητές ανά τμήμα να έχουν την χαρά να πάρουν το φλουρί (μια αγκαλιά  βιβλία από το ΦΙΛΝΤΙΣΙ) αλλά και να βρεθεί ο ένας υπερτυχερός ανάμεσά τους που θα πάρει το ΔΩΡΟ ΤΟΥ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟΥ ΤΑΞΙΔΙΟΥ ΜΕ ΤΟ ΜΠ.

ΟΙ ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΟΠΟΥΝ ΣΤΑ ΒΑΣΙΛΟΒΔΟΜΑΔΑ ΑΝΑ ΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ:

α’  βασιλοβδόμαδο

 ΤΕΤΑΡΤΗ 8/1

  • Τα δύο τμήματα Φωτογραφίας του Γιάννη Βουλγαράκη στον – ΙΣΜΟ στο Γκάζι
  • Το τμήμα Στιχουργικής της Φωτεινής Λαμπρίδη και του Κώστα Χατζόπουλου στο Θησείο
  • Το Τμήμα Τραγουδοποιΐας του Νίκου Ζούδιαρη στο Θησείο

ΠΕΜΠΤΗ 9/1 στο Θησείο

  • Το τμήμα Booklab 1 του Φώτη Βλαστού
  • Το τμήμα Στιχοποίησης του Κώστα Φασουλά

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 10/1

  • Το τμήμα Διακόσμησης της Παρασκευής του Γιάννη Γιαννούλη στο Θησείο

 ΔΕΥΤΕΡΑ 13/1 στον -ΙΣΜΟ στο Γκάζι

  • Το τμήμα Διακόσμησης της Δευτέρας του Γιάννη Γιαννούλη
  • Το τμήμα Αυτόματης Γραφής της Λίνας Νικολακοπούλου

ΤΡΙΤΗ 14/1

  • Το τμήμα Αργυρο-χρυσοχοΐας της Άντριας Πρασίνου στο Ατελιέ των Πετραλώνων
  • Το τμήμα Ραδιοφώνου του Γιώργου Φλωράκη στο Θησείο

β’ βασιλοβδόμαδο

ΤΕΤΑΡΤΗ 15/1

  • Το τμήμα Ζωγραφικής  του Αλέξανδρου Μάγκου στο Ατελιέ των Πετραλώνων
  • Το τμήμα Στιχουργικής που συντονίζουν οι Νίκος Κολλάρος – Άγγελος Σφακιανάκης στο Θησείο

ΠΕΜΠΤΗ 16/1

  • Τα δύο τμήματα Ελευθέρου Σχεδίου της Ρεβέκκας Αλεξοπούλου στο Ατελιέ των Πετραλώνων

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17/1 στο Θησείο

  • Το τμήμα Φωνητικής για Τραγούδι της Κατερίνας Παλαιοθόδωρου
  • Το τμήμα Ιστορίας Κινηματογράφου του Παναγιώτη Δενδραμή

ΣΑΒΒΑΤΟ 18/1 στο Θησείο

  • Το τμήμα Make up του Γιώργου Γαβριηλίδη
  • Τα τμήματα Καλλιγραφίας Αρχαρίων – Προχωρημένων της Ελπίδας Ζαχαράκη
  • Τα τμήματα Εικονοληψίας του Παναγιώτη Τσάγκα και Video Art / Montage του Μάκη Φάρου

ΚΥΡΙΑΚΗ 19/1 στο Θησείο

  • Όλα τα τμήματα Κοπτικής Ραπτικής της περιόδου Σεπτέμβριος – Δεκέμβριος 2019 της Αναστασίας Γαυγιωτάκη και με δώρο στο φλουρί μία συμμετοχή free στο Σεμινάριο για το τμήμα Παντελονιού σε μία υπερτυχερή μαθήτρια – η ώρα διεξαγωγής του happening είναι 16:30 – 18:00. Μία ακόμη θέση για το σεμινάριο αυτό θα κληρωθεί για όλα τα μέλη του ΜΠ από το μαθητολόγιο του Σεπτεμβρίου – Δεκεμβρίου 2019, ίδια ώρα.
  • Το τμήμα Βιωματικού Θεάτρου του Θράσου Χριστόπουλου
  • Το τμήμα Δημιουργικής Γραφής του Χρήστου Δήμα

ΔΕΥΤΕΡΑ 20/1 Closing στο Θησείο, ώρα 21:00

Τα τμήματα:

  • Βιωματικής Γραφής της Μαριανίκης Δορμπαράκη
  • Δημιουργικής Γραφής της Χριστίνας Οικονομίδου
  • Φωτογραφίας της Δευτέρας του Γιάννη Βουλγαράκη
  • Αφήγησης Μπονζάι του Θράσου Καμινάκη

σε ένα Closing Party στα Βασιλοβδόμαδα διεκδικούν το φλουρί για το σεμινάριο “Story Telling με Λόγο & Εικόνα”. Μία ακόμη θέση για το σεμινάριο αυτό θα κληρωθεί για όλα τα μέλη του ΜΠ από το μαθητολόγιο του Σεπτεμβρίου – Δεκεμβρίου 2019 την ίδια ώρα.

Ας σημειωθεί πως σε μία από τις 22 φετινές βασιλόπιτες του ΜΠ κρύβεται το Κόκκινο Φλουρί για το ΔΩΡΟ ΤΟΥ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟΥ ΤΑΞΙΔΙΟΥ ΜΕ ΤΟ ΜΠ.

Ενημερωθείτε αναλυτικότερα στο 2103252998 καθημερινά 14:00 – 17:00.

ΤΑ ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΑ ΦΛΟΥΡΙΑ:

ΤΕΤΑΡΤΗ 8/1/20:

  • ΤΜΗΜΑΤΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ ΓΙΑΝΝΗ ΒΟΥΛΓΑΡΑΚΗ ΣΤΟ ΓΚΑΖΙ: Φλουριά στα τυχερά μέλη ΧΡΥΣΑ ΓΛΥΚΗ & ΕΣΤΙΝΑ ΜΠΟΜΠΑ
  • ΤΜΗΜΑ ΣΤΙΧΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗΣ ΛΑΜΠΡΙΔΗ & ΚΩΣΤΑ ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΟ ΘΗΣΕΙΟ:Φλουρί στο τυχερό μέλος ΜΑΡΙΟΣ ΜΑΚΡΗΣ
  • ΤΜΗΜΑ ΤΡΑΓΟΥΔΟΠΟΙΪΑΣ ΝΙΚΟΥ ΖΟΥΔΙΑΡΗ ΣΤΟ ΘΗΣΕΙΟ:Φλουρί στο τυχερό μέλος ΜΑΡΙΑ – ΣΑΠΦΩ ΜΠΟΥΧΛΑ

ΠΕΜΠΤΗ 9/1/20 ΣΤΟ ΘΗΣΕΙΟ:

  • ΤΜΗΜΑ ΣΤΙΧΟΠΟΙΗΣΗΣ ΚΩΣΤΑ ΦΑΣΟΥΛΑ: Φλουρί στον Δάσκαλο & στο τυχερό μέλος ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΤΡΑΚΑΡΗΣ
  • ΤΜΗΜΑ BOOKLAB: Φλουρί στον Δάσκαλο & στο τυχερό μέλος ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ ΜΥΛΩΝΑΚΗ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 10/1 ΣΤΟ ΘΗΣΕΙΟ:

  • ΤΜΗΜΑ ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ: Φλουρί στο τυχερό μέλος ΕΥΗ ΣΑΚΚΑ (ΜΕ ΕΙΣΗΓΗΤΗ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ)

ΔΕΥΤΕΡΑ 13/1 ΣΤΟ ΓΚΑΖΙ:

  • ΤΜΗΜΑ ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ: Φλουρί στο τυχερό μέλος ΒΑΣΣΑ ΠΛΑΚΙΑ (ΜΕ ΕΙΣΗΓΗΤΗ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ)
  • ΤΜΗΜΑ ΑΥΤΟΜΑΤΗΣ ΓΡΑΦΗΣ ΛΙΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ: Φλουρί στο τυχερό μέλος ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΚΑΝΑΚΑΚΗ

ΤΡΙΤΗ 14/1:

  • ΤΜΗΜΑ ΑΡΓΥΡΟΧΡΥΣΟΧΟΪΑΣ: Φλουρί στο τυχερό μέλος ΑΛΕΞΑΝΤΕΡ ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ (ΜΕ ΕΙΣΗΓΗΤΡΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΡΙΑ ΠΡΑΣΙΝΟΥ)
  • ΤΜΗΜΑ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟΥ ΓΙΩΡΓΟΥ ΦΛΩΡΑΚΗ: Φλουρί στο τυχερό μέλος ΕΙΡΗΝΗ ΤΖΙΜΑ

β’  βασιλοβδόμαδο

ΤΕΤΑΡΤΗ 15/1:

  • ΤΜΗΜΑ ΣΤΙΧΟΥ ΑΓΓΕΛΟΥ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗ / ΝΙΚΟΥ ΚΟΛΛΑΡΟΥ: Φλουρί στο τυχερό μέλος ΙΩΝ ΣΤΑΝΤΗΣ
  • ΤΜΗΜΑ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΜΑΓΚΟΥ: Φλουρί στο τυχερό μέλος ΧΡΥΣΑ ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΟΥΔΗ

ΠΕΜΠΤΗ 16/1:

ΤΜΗΜΑΤΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥ ΣΧΕΔΙΟΥ ΡΕΒΕΚΚΑΣ ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ: Φλουρί στο τυχερό μέλος ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΠΟΥΦΗ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17/1:

  • ΤΜΗΜΑ ΦΩΝΗΤΙΚΗΣ ΤΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΑΣ ΠΑΛΑΙΟΘΟΔΩΡΟΥ: Φλουρί στο τυχερό μέλος ΣΟΦΙΑ ΚΕΚΙΛΙΔΗ
  • ΤΜΗΜΑ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΚΙΝ/ΦΟΥ: Φλουρί στο τυχερό μέλος ΑΡΓΥΡΩ ΣΤΑΜΑΤΑΚΗ (ΜΕ ΕΙΣΗΓΗΤΗ ΤΟΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΔΕΝΔΡΑΜΗ)

ΣΑΒΒΑΤΟ 18/1:

  • ΤΜΗΜΑ ΚΑΛΛΙΓΡΑΦΙΑΣ ΤΗΣ ΕΛΠΙΔΑΣ ΖΑΧΑΡΑΚΗ: Φλουρί στο τυχερό μέλος ΗΛΙΑΣ ΠΑΠΑΣΠΥΡΙΔΗΣ
  • ΤΜΗΜΑ VIDEO ART – MONTAGE – ΕΙΚΟΝΟΛΗΨΙΑΣ ΚΙΝ/ΦΟΥ: Φλουρί στο τυχερό μέλος ΘΩΜΑΪΣ ΣΟΥΡΔΑΚΟΥ (ΕΙΣΗΓΗΤΕΣ ΟΙ ΜΑΚΗΣ ΦΑΡΟΣ & ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΣΑΓΚΑΣ)
  • ΤΜΗΜΑ MAKE – UP ΤΟΥ ΓΙΩΡΓΟΥ ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗ: Φλουρί στο τυχερό μέλος ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΛΟΥΚΑΚΗ

ΚΥΡΙΑΚΗ 19/1:

  • ΤΜΗΜΑΤΑ ΚΟΠΤΙΚΗΣ ΡΑΠΤΙΚΗΣ: Φλουριά στα τυχερά μέλη ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΖΑΧΑΡΙΑ, ΜΑΡΙΑ ΜΑΚΡΗ, ΠΑΝΩΡΑΙΑ ΠΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ  (ΕΙΣΗΓΗΤΡΙΑ Η ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΓΑΥΓΙΩΤΑΚΗ)
  • ΤΜΗΜΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗΣ ΓΡΑΦΗΣ / ΣΕΝΑΡΙΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΧΡΗΣΤΟ ΔΗΜΑ: Φλουρί στο τυχερό μέλος ΚΩΝ/ΝΟΣ ΜΙΧΟΣ
  • ΤΜΗΜΑ ΒΙΩΜΑΤΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ ΤΟΥ ΘΡΑΣΟΥ ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ: Φλουρί στο τυχερό μέλος ΜΑΪΡΑ ΕΥΚΑΡΠΙΔΟΥ

ΔΕΥΤΕΡΑ 20/1:

  • ΤΜΗΜΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ ΓΙΑΝΝΗ ΒΟΥΛΓΑΡΑΚΗ: Φλουρί στο τυχερό μέλος ΘΕΑΝΩ ΦΡΥΔΑ
  • ΤΜΗΜΑΤΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗΣ ΓΡΑΦΗΣ ΧΡΙΣΤΙΝΑΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΟΥ: Φλουριά στα τυχερά μέλη ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΚΡΙΔΑΚΗΣ, ΑΝΘΗ ΤΡΕΣΣΟΥ
  • ΤΜΗΜΑ ΒΙΩΜΑΤΙΚΗΣ ΓΡΑΦΗΣ ΜΑΡΙΑΝΙΚΗΣ ΔΟΡΜΠΑΡΑΚΗ: Φλουριά στα τυχερά μέλη ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΡΕΓΚΛΗ, ΤΕΡΥ ΓΑΝΩΤΙΔΟΥ (διαμονή σε Καλοκαιρινό Ταξίδι)
  • ΤΟ ΥΠΕΡΤΥΧΕΡΟ ΜΕΛΟΣ ΠΟΥ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΕΝΑ ΜΑΘΗΜΑ ΑΥΤΟΤΕΛΕΣ ΤΗΣ ΛΙΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΤΟΥ ΣΕ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΙΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΟΥ ΜΠ ΕΙΝΑΙ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΣΤΡΑΤΗΓΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΤΡΑΓΟΥΔΟΠΟΪΙΑΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΥ ΖΟΥΔΙΑΡΗ.